Warsztaty Wielkanocne Państwa Godlewskich

7 marca 2016 r. odbyły się Warsztaty Wielkanocne, na których gościliśmy Państwa Godlewskich z Nidzicy - rzemieślników ludowych zajmujący się rękodziełem. Pani Anna Godlewska wprowadziła uczestników warsztatów w nastrój świąteczny i dzieliła się chętnie swoją wiedzą na temat technik wykonywania ozdób wielkanocnych, w postaci ozdabianych pisanek. Pokazała również własne rękodzieła.

Uczestnicy zajęć poznali w praktyce wykonanie ozdób, zarówno na pisankach styropianowych, jak i wydmuszkach. Wszyscy pełni zaangażowania, opanowali sztukę owijania pisanek sznurkiem jutowym. Później przyszedł czas na pełnię przyjemności, czyli etap zdobienia pisanek. Materiałów do zdobienia było mnóstwo, więc każdy mógł znaleźć coś według własnego gustu i wyobraźni twórczej.

Efektem pracy uczestników było wykonanie dla siebie jednej pisanki wydmuszkowej i jednej styropianowej, które zostały chętnie zabrane do domów. W warsztatach wzięło udział 17 osób. Atmosfera była rodzinna i pełna twórczej pasji. Zajęcia trwały 3 godziny, ale czas mijał wszystkim niepostrzeżenie.

Gminny Ośrodek Kultury w Płośnicy dziękuje wszystkim za udział i bardzo miło spędzony czas. Dzięki Państwu czujemy już nadchodzące święta!

Zapraszamy do galerii zdjęć