Sekcja wokalna Gminnego Ośrodka Kultury działa nieprzerwanie od 1 września 1988 roku. Wokaliści śpiewający w  GOK-u odnosili w tym czasie znaczące sukcesy, wielokrotnie zwyciężając w festiwalach o zasięgu powiatowym a nawet wojewódzkim. W maju 2014 roku Kinga Józefowicz zwyciężyła w finale powiatowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Działdowie, zaś w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gama w Lidzbarku zdobyła miejsce II w kategorii klas I-III. W kategorii klas gimnazjalnych II miejsce w Działdowie zdobyła również Agata Biernat. Rok wcześniej zwyciężała Dominika Śledzianowska i Milena Biernat. We wcześniejszych edycjach tych konkursów zwyciężało wiele naszych wokalistek. Niektóre z nich czyniły to aż kilka razy. Wielokrotnymi zwyciężczyniami były: Dominika Śledzianowska, Kinga Nasiłowska, Anna Stachowicz, Milena Biernat i Małgorzata Żurawska. Zwycięstwo i kilka miejsc na podium ma na swoim koncie również Agata Biernat. W latach 90-tych, kiedy Płośnica należała jeszcze do województwa ciechanowskiego, dwie płośniczanki zwyciężały w konkursie wokalnym także na szczeblu wojewódzkim. Były to Ania Mackiewicz i Małgosia Żurawska. Wiele tych sukcesów miało miejsce, gdy w jury konkursów zasiadały gwiazdy polskiej piosenki. Kinga Nasiłowska zwyciężała, gdy w jury Super Hitu w Działdowie zasiadała Natalia Kukulska i zespół IRA. Ania Mackiewicz zdobywała nagrodę w konkursie wojewódzkim, w którym jurorką była Majka Jeżowska. Spotkania z wielkimi artystami miały miejsce również podczas warsztatów wokalnych. W 2013 roku nasze wokalistki brały udział w warsztatach, prowadzonych przez wybitną polską wokalistkę, Grażynę Łobaszewską.

Śpiewanie w sekcji to nie tylko nauka wokalu, to także wielka przygoda, która pozostaje w sercu na zawsze. Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia sekcji.

Zajęcia wokalne dzieci i młodzież 6-18 lat oraz dorośli.Celem zajęć jest odkrywanie przez uczestników własnych różnorodnych możliwości głosowych. Nie jest wymagana szeroko pojęta umiejętności śpiewania, ale raczej otwartość na poszukiwania.

W programie zajęć:

- podstawy techniki śpiewu białego

- ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne

- podstawowy trening z zakresu emisji głosu

- praca z rezonatorami

- odkrywanie różnych obliczy dźwięku

- integracja głosu z ciałem

- praca z rytmem, tekstem

- wspólne śpiewanie!

Opiekunem sekcji jest instruktor GOK Piotr Komoszyński.