01.07-31.07.2014 Wakacje z GOK

Czas płynie nieubłaganie, a wakacje w pełni. Gminny Ośrodek Kultury pracuje pełną parą, prezentując szeroką ofertę zajęciową. W tym roku dzieci i młodzież z Gminy Płośnica bardzo aktywnie uczestniczyły w Akcji „Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Płośnicy''.

Piękna słoneczna pogoda, jaka utrzymywała się w lipcu sprzyjała wspólnym zabawom na świeżym  powietrzu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas tegorocznych wakacji GOK prowadził szereg gier, zabaw, konkursów, zajęć artystyczno-plastycznych jak również rozgrywek sportowych na terenie całej gminy.
- W zajęciach wzięły udział miejscowości: Płośnica, Prioma, Gruszka, Turza Mała, Przełęk, Zalesie, Rutkowiec, Gralewo, Niechłonin, Przełęk Mały, Gródki, Wielki Łęck, Skurpie, Murawki, Jabłonowo. Zaangażowanie sołtysów i radnych poszczególnych miejscowości podniosło atrakcyjność zajęć, oni to w ramach środków własnych ufundowali upominki dla mieszkańców swoich sołectw.
W piątkowy wieczór (18 lipca) w Płośnicy odbył się Piknik Taneczny „Sen Nocy Letniej'' podczas, którego mieszkańcy Płośnicy wspólnie grillowali i bawili się do późnych godzin wieczornych .