Relacja z Warsztatów „Plener Malarski Spychowo 2014”

W dniach 25-28 września 2014 r. młodzież wszechstronnie uzdolniona z terenu Gminy Płośnica na zaproszenie Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur w Szczytnie wzięła udział w projekcie pt. „Plener Malarski Spychowo 2014” pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo.
Reprezentacja z Gminnego Ośrodka Kultury w Płośnicy w liczbie 8 osób była zespołem Powiatu Działdowskiego wraz z grupą Miasta i Gminy Lidzbark oraz Gminy Działdowo. Do realizacji projektu zostały zaproszone zespoły z Powiatu Działdowskiego, Nidzickiego oraz Szczycieńskiego. Z zaproszenia do udziału w projekcie skorzystała również reprezentacja z Polskiej Szkoły Sztuk Pięknych z Rudomina z Litwy. Łącznie w zadaniu wzięło udział 85 osób w dziedzinie: malarstwo, rysunek i fotografia.
W tym krótkim czasie młodzież zwiedziła ścieżki dydaktyczne Nadleśnictwa Spychowo, zapoznała się z ekspozycją przyrodniczą jaka znajduje się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Spychowie, zwiedziła malowniczo piękne miejsca wokół Spychowa, Muzeum Rolnicze w Olszynach Gmina Szczytno, Muzeum Warmii i Mazur w Szczytnie oraz miejscowość Dźwierzuty. Zwiedzanie pomogło uczestnikom w doborze tematyki oraz w wyborze form wykonywanych prac.
Każdy uczestnik miał do wykonania pracę z wybranego przez siebie zakresu pod nadzorem specjalistów z dziedziny malarstwa i rysunku oraz fotografii.
Na koniec młodzież przygotowała wystawę wykonanych prac, która będzie wystawiona przez okres czterech tygodni w Ośrodku Edukacji Leśnej w Spychowie. W następnej kolejności wystawa będzie przewożona do Powiatów oraz Gminnych Ośrodków Kultury, z których młodzież wzięła udział w realizacji projektu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale pamiątkowe za uczestnictwo w projekcie, natomiast zwycięskie drużyny reprezentujące powiat, otrzymały puchary od patrona, którym był Nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo.
Uczestnicy projektu byli pod ogromnym wrażeniem szczególnymi walorami przyrodniczymi terenu. Zapoznali się z licznymi atrakcjami przyrodniczymi, kulturowymi, turystyczno-rekreacyjnymi i historycznymi Ziemi Warmińsko Mazurskiej.

Aby obejrzeć zdjęcia zapraszamy do galerii: