12 stycznia 2014

W niedzielę 12 stycznia 2014r. już po raz trzeci zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gminie Płośnica.  Podobnie jak w latach ubiegłych został utworzony Sztab przy Gminnym Ośrodku Kultury , którego Szefem został Wójt Gminy Płośnica Pan Krzysztof Groblewski .
Do organizacji XXII Finału włączyli się wszyscy pracownicy Urzędu Gminy w Płośnicy ,dyrektorzy i nauczyciele szkół wraz z uczniami, GOPS, GOK,Ochotnicze Straże Pożarne oraz wielu ludzi dobrej woli , którzy przygotowali ciepłe posiłki, ciasta, napoje.
Tym razem Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na rzecz   ratowania życia najmłodszych i na oddziały zajmujące się seniorami.
Trzynastu  wolontariuszy  ze szkół naszej gminy dzielnie kwestowało w miejscowościach Niechłonin, Wielki Łęck, Płośnica, Gródki .
W 2013r. dzięki wielkim sercom i ofiarności mieszkańców Gminy Płośnica zebrano ponad 6 tys. złotych , tym roku padła rekordowa suma w wysokości ok. 9 tys. złotych.
W trakcie koncertu finałowego zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Piotra Klonowskiego ,w towarzystwie zespół Mażoretek pod kierunkiem Pani Jadwigi Józefowicz
Wystąpiły dzieci i młodzież działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Płośnicy pod kierunkiem Pani Danuty Rochon i Sławomira Rutkowskiego
Całość uświetnił  koncert Zespółu Sunflowers

Tradycyjnie licytowano wiele przedmiotów podarowanych na rzecz Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytowano także tort , przygotowany specjalnie na okoliczność WOŚP  przez Klub 50+, który został przekazany przez Darczyńce  dla Wolontariuszy.
Tradycją WOŚP stało się również tzw. „światełko do nieba”czyli w tym wypadku pokaz niezwykle widowiskowych fajerwerków .
Płośniczanie i wszyscy mieszkańcy naszej gminy stanęli na wysokości zadania, łącząc się z ludźmi w całej Polsce , wspierając tak szczytny cel jakim jest WOŚP.