Wieści z bibliotek

Spotkania klubów DKK w Gródkach Dnia 20.03.2017.w filii bibliotecznej w Gródkach odbyło się spotkanie DKK ,na którym dzielono się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki "Osobliwy dom pani Peregrine" której autorem jest Riggs Ransom. Członkowie klubu byli zaintrygowani losem osobliwych dzieci i chętnie dyskutowali na temat ich nietypowych zdolności.Pozycja przyjęta została z ogromnym zainteresowaniem przez czytelników,którzy stwierdzili,że bardzo chętnie poznają dalsze losy głównych bohaterów.

Spotkanie klubu DKK Niechłonin Poniedziałek 20.03.2017r.było przesycone potężną dawką pozytywnych emocji .Po pełnym wrażeń spotkaniu piątoklasistów z przesympatyczną poetką, Wiktorią  przyszedł czas na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki,który prowadzę w Szkole Podstawowej w Niechłoninie.Klubowicze przyznali ,że biorąc do ręki omawianą książkę, „Dziewczyny i chłopaki…” Sławomira Hanaka nie przypuszczali, że zderzą się z tak wielką dawką humoru.Zapewnili im to narratorzy książki- Martynka i Grześ (nazywany Smalcem), którzy uczęszczają do tej samej klasy 3 B i absolutnie się nie znoszą.W pewnym wieku raczej nie przepada się za osobnikami płci przeciwnej. Powiem więcej, kiedy nie ma się jeszcze tych nastu lat, kiedy serce zaczyna mocniej bić do Adasia czy Agatki można mówić wręcz o wojnie i rywalizacji na każdym polu…III B nie jest żadnym wyjątkiem. Bohaterowie mają swoich wiernych przyjaciół. Grzesiowi towarzyszy Kuba (Łysy) i Jacek (Dzióbek). Chłopcy są paczką dobrych kumpli, którym między rozrabianiem i wymyślaniem coraz to nowych zabaw, sen z oczu spędza pytanie: po co są dziewczyny?! Nie widzą w nich nic pożytecznego. Podobna łamigłówka tyle, że z końcówką „chłopaki”, jest głównym problemem dla Martynki i jej przyjaciółek (naj… najlepszych!), Julki i Marioli. Dziewczynkom trudno jest uwierzyć jak można ciągle ganiać za piłką i bić się na przerwach? Trzecioklasiści oprócz trudnych pytań, mają wiele przygód w szkole jak , na podwórku i czy boisku. W książce jest pełno humorystycznych scen, w których niedomówienia i źle zrozumiane informacje grają pierwsze skrzypce. Dowiadujemy się ciekawych informacji dotyczących historii, są również sceny o sprzątaniu świata, robieniu apeli i prezentów dla mam. Bohaterowie to osoby, których nie interesuje tylko komputer.Dzieciaki są rezolutne i pomysłowe. Końcówka książki jest wspaniałym zwieńczeniem przygód tej „pary”. Tyle na temat treści książki,którą omówili klubowicze.Później przyszedł czas na dyskusję, a raczej gorącą debatę dziewczęta kontra chłopcy.Padały różne argumenty.Wszystko wskazywało na to,że obie płci nadają na innej fali ale w końcowej fazie przyszła refleksja,że jednak możliwa jest przyjaźń na linii chłopak-dziewczyna. Następne spotkanie DKK zaplanowano na 10.04.2017r. a omawianą lekturę stanowćc beda dwie Bajki perskie: ,,Trzy sita" oraz ,,Nauki Mędrca".niezwykle madre i pouczajaca treści,z których mozna sie wiele nauczyć.