Spotkanie z Pania Krystyna Sztramską w bibliotece

Dnia 23 marca 2017 r. w ramach Światowych Dni Poezji gościem specjalnym Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy była pani Krystyna Sztramska- poetka, autorka wierszy, opowiadań zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, członkini Stowarzyszenia Działdowskiej Kuźni Słowa. Gości w Bibliotece Publicznej powitała Teresa Trybowska – zastępca dyrektora GCKi B w Płośnicy. Na spotkanie przybyła również Ewa Sotomska oraz wychowawcy i uczniowie kl. II a, II b Szkoły Podstawowej w Płośnicy. Pani Krystyna osoba pełna poczucia humoru, szybko nawiązała kontakt z dziećmi opowiadała o rodzinie, życiu, początkach twórczości oraz zainteresowaniach. Podczas spotkania pisarka dokonała prezentacji swoich wierszy i opowiadań zachęcając dzieci do wspólnej zabawy. Młodzi czytelnicy śpiewali piosenki zadawali pytania, na które autorka chętnie odpowiadała. Gość zachęcał też uczniów do własnych prób literackich, udzielał porad i odkrywał przed nimi uroki i korzyści płynące z czytania książek. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci. Dziękujemy wszystkim za przybycie.